Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Wigilia Gminna w Drożkach

       Za nami kolejna Gminna Wigilia. Chociaż na dworze było zimno, to w sercach mieszkańców zapłonął ciepły płomień wzajemnej życzliwości i serdeczności.  

  

 

Dnia 19 grudnia w Domu Ludowym w Drożkach odbyła się Wigilia Gminna. Uroczystość zorganizowana została z inicjatywy Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Drożkach, przy pomocy dotacji z Gminy Rychtal na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz, lokalnego OSP oraz najbardziej aktywnych działaczy oraz przedstawiciele z innych KGW z terenu gminy Rychtal.

Przywitania zebranych gości dokonała Przewodnicząca Stowarzyszenia Pani Ewa Syguła. Wigilię uświetniły artystyczne występ jasełkowy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drożkach. Po występnie kolejno zabrali głos oraz złożyli życzenia Wójta Gminy Adam Staszczyk oraz Starosta Kępiński Robert Kieruzal, podkreślając jak ważnym świętem w naszej tradycji jest wigilia. Zebrani goście ugoszczeni zostali uroczystym posiłkiem przygotowanym przez miejscowe Stowarzyszenie KGW.