Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Plener malarski w Gminie Rychtal

W dniach 03 i 04 lipca b.r. gościliśmy w Rychtalu członków Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego, którzy wzięli udział w organizowanym w tych dniach plenerze malarskim. Tematem przewodnim pleneru malarskiego było ukazanie walorów i piękna ziemi rychtalskiej. Przez dwa piękne, słoneczni dni 15 artystów poszukiwało ciekawych miejsc, wspaniałych zakątków gminy i tematów, które zostały później przeniesione  za pomocą pędzla na płótno. 

Czytaj więcej: Plener malarski w Gminie Rychtal

Postojowe z ZUS w Wielkopolsce

425 mln zł na postojowe z ZUS w Wielkopolsce  oddziały ZUS w Wielkopolsce wypłaciły prawie 216 tys. świadczeń postojowych na kwotę ponad 425 mln zł. W całym kraju postojowe trafiło do  2,1 mln osób w wysokości 4,1 mld zł.

Zgodnie z przepisami do świadczenia postojowego uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia. Aby otrzymać pomoc, należy spełnić kilka warunków (np. na wniosku składanym w czerwcu, przychód w maju powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w kwietniu).

Czytaj więcej: Postojowe z ZUS w Wielkopolsce

Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia.

Po raz dwudziesty ósmy odbyła się Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Sanktuarium w Licheniu. Licheń należy do powiatu konińskiego w Wielkopolsce. Pod względem przynależności kościelnej leży w granicach Diecezji Włocławskiej. Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa do Sanktuarium Licheńskiego przybyło około 5 tysięcy pielgrzymów i nie byli to sami sołtysi. Były reprezentowane różne środowiska wiejskie w tym także  rodziny z dziećmi. W normalnych warunkach Bazylika Licheńska mieściła zawsze ponad 10 tysięcy uczestników z całej Polski /sołtysów w Polsce jest około 40 tyś./

Czytaj więcej: Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia.

Dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

Do wielkopolskich placówek ZUS wpłynęło już 6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy.  O tę pomoc mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. 

O nowe świadczenie mogą starać się osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r. 

Czytaj więcej: Dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

Powszechny Spis Rolny

1 września 2020 r. w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny, którym objęte są gospodarstwa rolne rolników indywidualnych, a także te użytkowane przez osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. 

Jak można wziąć udział w spisie?

Podstawową formą udziału w badaniu jest samospis przez Internet, czyli udzielanie odpowiedzi na pytania poprzez aplikację internetową dostępną pod adresem: https://spisrolny.gov.pl. Aplikacja jest dostosowana do różnych typów urządzeń, w tym także do tabletów i telefonów komórkowych. Dla użytkowników gospodarstw rolnych, którzy nie posiadają dostępu do Internetu, urzędy gmin zorganizują punkty do samospisu, zapewniając w nich także wsparcie ze strony pracowników urzędu. 

Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny