Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

III BIEG RYCHTALAKA „RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

      W dniu 9 września 2018 r. na rychtalskich obiektach sportowych przeprowadzony został III Bieg Rychtalaka o Puchar Wójta Gminy Rychtal. Współorganizatorami imprezy sportowej byli:  Urząd Gminy w Rychtalu, Parafia Rychtal,  NZPISOZ ,,PRIMUS’’ S.C. z Rychtala oraz Stowarzyszenia działające na terenie gminy Rychtal.

Tegoroczny bieg miał wyjątkowe przesłanie, gdyż blisko 110 zawodników oddało swój czas, ogrom wysiłku i zapał do zrobienia czegoś wielkiego, dla Niepodległej. „Pokonując z dumą kolejne kilometry biegu, miejmy świadomość, że pokonujemy je na Polskiej ziemi, kroczymy drogami, suwerennej i niepodległej Ojczyzny” – tak brzmiały okolicznościowe słowa skierowane do zawodników tuż przed rozpoczęciem biegu. Subtelnie brzmiąca w tle wspomnień historycznych pieśń patriotyczna, wprowadzała wszystkich uczestników imprezy rekreacyjno-sportowej w nastrój ściśle związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wielkim orędownikiem pokoju i wyrazicielem idei niepodległościowych był Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, podkreślił prowadzący Piotr Nasiadek.  Jedno z przesłań Jana Pawła II skierowanych szczególnie do młodych Polaków zawierało się w słowach prośby-apelu wypowiedzianych na Jasnej Górze w 1983 r., a przypomnianych na Westerplatte: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali". Młodzi ludzie uczestniczący w biegach towarzyszących jasno zrozumieli te ponadczasowe słowa, gdyż lokalne środowisko bardzo silnie związane jest z postacią Karola Wojtyły. 

Po krótkim wstępie, punktualnie o godz. 14.00 wójt gminy Rychtal, Czesław Balcerzak oficjalnie rozpoczął bieg zawodników na dystansie 10 km.

A oto wyniki poszczególnych biegów:

Bieg na 10 km

Panie:

1 miejsce Wiktoria Szubert 

2 miejsce Martyna Rybczyńska

3 miejsce Paulina Rybczyńska

Panowie:

1 miejsce Michał Przerwa

2 miejsce Piotr Hurman

3 miejsce Tomasz Grzemba

Biegi towarzyszące:

Bieg przedszkolaka – dziewczynki:

1 miejsce Michalina Gołaś

2 miejsce Milena Bryza

3 miejsce Kalina Maryniak

Chłopcy:

1 miejsce Karol Kula

2 miejsce Jasiu Bożek

3 miejsce Maksym Jarych

Bieg dzieci 6-9 lat – dziewczęta:

1 miejsce Lena Sipuszyńska

2 miejsce Zosia Grycman

3 miejsce Marysia Suchojad

Chłopcy:

1 miejsce Kacper Gawędzki

2 miejsce Jakub Skiba

3 miejsce Ksawery Kałus

Bieg dzieci 10-12 lat – dziewczęta

1 miejsce Hania Sipuszyńska

2 miejsce Marta Grzelak

3 miejsce Maja Grycman

Chłopcy:

1 miejsce Dominik Piontek

2 miejsce Mateusz Włodarczyk

3 miejsce Nikodem Skiba

Bieg młodzieży – dziewczęta:

1 miejsce Klaudia Kokot

2 miejsce Daria Bochniak

3 miejsce Amelia Domagała

Chłopcy:

1 miejsce Michał Kruber

2 miejsce Kamil Kauka

3 miejsce Wojciech Kozłowski

Po ukończeniu biegu wszyscy zawodnicy, oprócz pakietów startowych otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi puchary.

III Niepodległościowy Bieg Rychtalaka można uważać za wyjątkowo udany. Przeprowadzony w trakcie biegu krótki sondaż związany z organizacją zawodów pokazał, że większość badanych /zawodników spoza miejscowości/ wskazało 10 na 10 możliwych punktów. 

Na biegach organizatorzy jednak nie poprzestali. Zaraz po wręczeniu nagród odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych wykonany przez MDP z Krzyżownik, oraz przeprowadzono gry i zabawy z nagrodami dla dzieci. W godzinach wieczornych publiczność uczestniczyła w  koncercie zespołu SOLEO, a następnie w zabawie tanecznej.

Wójt Gminy Rychtal dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji III Biegu Rychtalaka.