Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE RYCHTAL

     Dnia 4. października 2018 roku obchodziliśmy Złote i Diamentowe Gody Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal. 

 

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:

1. Irena i Zbigniew Augustynkowie

2. Maria i Jerzy Kindlerowie

3. Henryka i Zygfryd Kupczakowie

4. Maria i Stanisław Kuźnikowie

5. Krystyna i Kazimierz Patkowscy

6. Stefania i Zdzisław Sobczykowie

7. Helena i Władysław Tadeuszakowie

 

Natomiast Diamentowe Gody, czyli 60-tą rocznicę ślubu świętowali Państwo:

1. Magdalena i Zygmunt Jędrzejakowie

2. Anna i Jan Walczakowie

Uroczystość  rozpoczęła  się    mszą   świętą  w  kościele  parafialnym  w  Rychtalu  o godz. 10:00, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 

 

Uroczystość otwarła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rychtalu Agnieszka Sobczyk, która przywitała wszystkich Jubilatów, księży pracujących na terenie gminy Rychtal, Wójta Gminy Rychtal Czesława Balcerzaka, Zastępcę Wójta Elżbietę Łubieńską-Kopeć oraz Skarbnika Gminy Krystynę Skibę-Liebner. 

„Obchodzimy dzisiaj uroczysty Jubileusz Par Małżeńskich. Siedem par małżeńskich przeżyło ze sobą zgodnie 50 lat, a dwie pary 60 lat. Spędzić z kimś tyle lat to wyraz najszczerszej miłości. Trzeba takiej miłości, żeby pokonać wszelkie trudności razem, mimo różnych charakterów, różnicy zdań, pasji, marzeń i oczekiwań. 

Jak powiedział św. Jan Paweł II : „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry, czy zły los”

Podczas trwania Waszego wspólnego życia świat poszedł mocno do przodu. Na Waszych   oczach   dokonało  się  wiele  przeobrażeń.  Jesteście   żywą  historią, a swoją pracą i wysiłkiem daliście świadectwo, że można na dobre i na złe przeżyć ze sobą wiele lat.

Złote i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowa okazja do świętowania. Wspólne pół wieku, a tym bardziej 60 lat to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu,   któremu   na   imię   RODZINA.   To  wspaniały  wzór  mądrego  życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. 

Jubilatom należą się za to słowa uznania oraz najserdeczniejsze życzenia, które ja jako Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego z całego serca Wam składam. 

Niech Wam słońce zawsze świeci, a miłość i radość będą wskazówką szczęśliwej, wspólnej drogi do następnych Jubileuszy.”- mówiła Agnieszka Sobczyk

Po tych słowach odbył się wspaniały występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu, przygotowany pod kierunkiem Pani Ewy Sarniak i Pani Teresy Fryc.

Następnie Wójt Gminy Rychtal w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Jubilatom obchodzącym 50-tą rocznicę ślubu medale za długoletnie pożycie małżeńskie, natomiast wszystkie świętujące  pary małżeńskie otrzymały okolicznościowy upominek, kwiaty i dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalszą wspólną drogę życia.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek, gdzie nie zabrakło symbolicznego toastu i jubileuszowego tortu.