Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Powszechny Spis Rolny 2020 – jak się spisać?

Co dziesięć lat do drzwi użytkowników gospodarstw rolnych puka rachmistrz by przeprowadzić w ich gospodarstwie wywiad bezpośredni do powszechnego spisu rolnego. Zadaje pytania dotyczące gospodarstwa, m.in.  użytkowania gruntów, produkcji rolniczej, zarówno tej roślinnej, jak i zwierzęcej, wyposażenia w maszyny rolnicze, liczby pracujących i czasu poświęcanego na pracę w gospodarstwie rolnym. Dawniej odpowiedzi zapisywał na papierowym, a podczas ostatniego spisu - w roku 2010 - na elektronicznym formularzu. 

Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020 – jak się spisać?

Konkurs fotograficzny „Złap spis w gminie”

#PowszechnySpisRolny2020#

Uwaga! Konkurs!

Urząd Statystyczny w Poznaniu uruchomił konkurs dla mieszkańców gminy pt. „Złap spis w gminie”. Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego samochód oznaczony naklejką PSR 2020, poza ich miejscem stałego parkowania (np. poza parkingiem urzędu gminy) i wysłaniu pliku ze zdjęciem w formie JPEG w rozmiarze nieprzekraczającym 5MB do 30 września, 31 października i 30 listopada, do godziny 24.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Gminie Rychtal również posiadamy samochód z naklejką, który czeka na fotografie. Zapraszamy do udziału w konkursie! 

Więcej na stronie: https://poznan.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/zlap-spis-w-gminie/ 

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny „Złap spis w gminie”

GRANTY dla wielkopolskich przedsiębiorców!

Wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw w zakresie finansowania kapitału obrotowego na utrzymanie płynności finansowej – w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa – będzie udzielane przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. Zgodnie z obowiązującymi procedurami WARP złoży w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dokumentację, w celu przeprowadzenia naboru dla przedsiębiorców, w maksymalnym terminie do 15 lipca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. 

Czytaj więcej: GRANTY dla wielkopolskich przedsiębiorców!

Kampania #bądźwidoczny - wsparcie dla firm

---Kampania_bądź_widoczny---

Przedsiębiorcy dla przedsiębiorców z początkiem lipca rusza ogólnopolska kampania #bądźwidoczny, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w zaistnieniu w środowisku on-line.

W ramach #bądźwidoczny - kampanii NPROFIT dla firm do końca roku będą prowadzone bezpłatne webinaria i konsultacje. Przygotowane zostaną również przewodniki dla przedsiębiorców.

Akcja skierowana jest do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy znaleźli się w niestabilnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Czytaj więcej: Kampania #bądźwidoczny - wsparcie dla firm