Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

FERIE 2020 NA SPORTOWO, W GMINIE RYCHTAL - kto chciał ten skorzystał – a działo się trochę!

Ferie 2020 już za nami. To był dobry czas na wypoczynek nie tylko samych dzieci, ale i także czas na wspólne spotkania, wyjazdy w gronie rodzinnym. Uczniowie szkół podstawowych gminy Rychtal wraz z rodzicami, już w tygodniu poprzedzającym zimowe wakacje, byli poinformowani o proponowanych zajęciach w czasie wolnym od nauki szkolnej. Warto zaznaczyć, że wójt gminy Rychtal, zabezpieczył dojazd dzieci z miejscowości spoza Rychtala.

Zatem, kto chciał ten mógł skorzystać z oferty ośmiu dni zajęć rekreacyjno-sportowych w rychtalskiej hali. Właściwie okres ferii rozpoczął się już niedzielną imprezą charytatywną „Gramy dla Frania”, mocą atrakcji takich jak: warsztaty udzielania pierwszej pomocy, pokazy młodzieżowej grupy pożarniczej lokalnych OSP, trening salsy, licytacja pióra, przesłanego specjalnie na tą okazję przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz barwne występy grupy Street Workout z Kępna.  W kolejnych dniach były to przede wszystkim gry i zabawy dla dzieci, gry zespołowe, tańce dla grupy młodszej i starszej, ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach /3 dni/, turniej warcabowy i inne, również wg inwencji samych uczestników. Podczas spotkań feryjnych w hali sportowej uczestnicy w wybranych dniach otrzymali kanapki, które zostały przygotowane przez panie kucharki ze szkolnej stołówki, owoce /jabłka, banany/, gorzką czekoladę, napoje typu multiwitamina i batoniki. Wszystko w oparciu o zasadę zdrowego odżywiania. 

Można zatem powiedzieć, że spora grupa młodych ludzi, także z rodzicami skorzystała z udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Myślę, że był to dobrze spędzony czas wypoczynku z pożytkiem dla zdrowia i dobrego samopoczucia uczestników, podkreśla gminny koordynator sportu Piotr Nasiadek.