Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

NARODOWE CZYTANIE - ,,Przedwiośnie’’ rozbrzmiało w bibliotece

     Przedsięwzięcie mające na celu promocję czytelnictwa odbywa się co roku, a zapoczątkowane zostało w 2012 roku przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Akcji nadal patronuje para prezydencka. W przypadku tegorocznej edycji prezydent Andrzej Duda zaproponował, aby czytane było ,,Przedwiośnie’’ Stefana Żeromskiego. Książka opowiadająca o początkach niepodległego państwa polskiego po okresie zaborów, była idealnym wyborem na przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

      Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu we współpracy z miejscową  Szkołą Podstawową przyłączyła się w dniu 10 września do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie’’. Na spotkanie w bibliotece przybyli uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych wraz z nauczycielami. Po zapoznaniu uczniów z głównymi celami ,,Narodowego Czytania’’ oraz po krótkiej prelekcji na temat genezy, treści i znaczenia polecanej lektury, przystąpiono do głośnego czytania wybranych fragmentów powieści. W role lektorów wcielili się uczniowie i zadbali o interesujące interpretacje prezentowanych tekstów. Słuchacze, ich szkolni koledzy, docenili to gromkimi brawami. Po spotkaniu, każdy mógł skorzystać z ostemplowania swoich egzemplarzy książek, okolicznościową pieczęcią przysłaną z Kancelarii Prezydenta.