Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Podpisano umowę na dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 3 sierpnia 2020 r. Gminna Biblioteka w Rychtalu podpisała Umowę z Biblioteką Narodową dotycząca dofinansowania zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem Priorytetu, realizowanego  w latach 2016-2020, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych. Dodatkowa dotacja dla naszej placówki została zaplanowana w wysokości 5.681 zł.

 

Zakupione książki będą opracowywane w programie bibliotecznym SOWA, po czym zostaną udostępnione do wypożyczeń czytelnikom. Biblioteka w Rychtalu prowadzi procesy biblioteczne również on-line, dając użytkownikom możliwość zamawiania  i rezerwowania książek przez Internet bez wychodzenia z domu.                            Zadanie zrealizowane zostanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.