Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

 „Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała! 

Drogie dzieci dobrze wiecie, że Was bajka pokochała”.

      W piątek 09 lutego 2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje oczekując na rozpoczęcie bajkowego balu. Ten dzień rozpoczął się od tańca w kółeczkach przy piosence „Witajcie w naszej bajce” oraz poszukiwania ukrytego telegramu od Czarownicy Bambarycy.

Po znalezieniu telegramu i jego odczytaniu okazało się, że są w nim zadania do wykonania dla dzieci. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizytach, układały bajkowe „puzzle”, rozwiązywały zagadki o bajkach oraz rozpoznawały piosenki z bajek. Były również wyścigi na miotle oraz zabawy przy muzyce. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Ten czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

W przedszkolnej szatni natomiast można było podziwiać prace konkursowe wykonane przez dzieci i ich rodziców. Tematem prac był oczywiście „Mój ulubiony bohater z bajki”. Zrobiło się u nas w przedszkolu bardzo bajkowo. Wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac składamy podziękowania. Za swoje prace dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody „bajkowe puzzle” ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu. Dziękujemy!

Dziękuję również rodzicom dzieci z Grupy Żółtej za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich przedszkolaków.

Spotkanie wszystkich przedszkolaków odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

„Dzień Postaci z Bajek” przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Sarniak.