Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

„Zdrowo i kolorowo” w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu

     Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dnia 27.09.2018 r. dzieci z Grupy Zielonej przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka i brzoskwinie. Z myślą o witaminkach dzieci postanowiły zrobić sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.

Następnie po starannym umyciu rąk  i założeniu fartuszków dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Następnego dnia dzieci z Grupy Żółtej na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki, potem ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpili do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządziły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki owocowej dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.