Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WIECZERZA WIGILIJNA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi…”

         Dnia 18 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. W tym dniu odbyła się Wieczerza Wigilijna na którą zaprosiliśmy: Księdza kanonika Mariusza Białobłockiego, Pana Adama Staszczyka – Wójta Gminy Rychtal, Panią Elżbietę Łubieńską Kopeć – Z-cę Wójta, Panią Ewę Walków – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rychtalu oraz Radę Rodziców.

Wszystkich zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Lubojańska, składając świąteczne życzenia i zapraszając na występ w wykonaniu dzieci z Grupy Żółtej. Słuchając kolęd i przeżywając narodziny Dzieciątka w ubogiej stajence, doświadczyliśmy tego, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich ludzi, obdarzając ich swoją miłością. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim obecnym.  W odświętnych strojach, wszyscy zaproszeni goście, dzieci, Pani dyrektor, nauczycielki i pracownicy przedszkola  mogli raczyć się pysznościami Wigilijnego Stołu oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. To był wspaniały dzień, który stał się okazją do przeżywania tradycji Bożonarodzeniowych. Nie zabrakło również prezentów dla dzieci, które znalazły się pod choinką. Dla naszego przedszkola był to czas wspólnego „ubierania choinek”, ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami oraz radosnego kolędowania. Wieczerza Wigilijna, w której uczestniczyły wszystkie Dzieci, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście jest ukoronowaniem tych wyjątkowych świątecznych chwil.

Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu Wieczerzy Wigilijnej.