Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

BAL PRZEBIERAŃCÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

     W poniedziałek 25 lutego w Szkole Podstawowej w Drożkach odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I - III. Był to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala lekcyjna klasy I w tym dniu wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami zachęcała do zabawy.

Czytaj więcej: BAL PRZEBIERAŃCÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

Dzień otwarty w oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Drożkach

W dniu 1 marca 2019 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Drożkach. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placu zabaw. Pani Magdalena Stencel zaprosiła dzieci do ciekawych zabaw integracyjnych, które odbyły się na „magicznym dywanie”.

Czytaj więcej: Dzień otwarty w oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Drożkach

WIZYTA MINISTRA ANDRZEJA DERY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

      11 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Drożkach miała miejsce wizyta Andrzeja Dery – sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Minister przyjechał do szkoły, by przekazać biało-czerwoną flagę  z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i spotkać się z uczniami. Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin w Urzędzie Gminy Rychtal, gdzie Andrzej Dera przybył na zaproszenie Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka. Po spotkaniu w urzędzie minister udał się do naszej szkoły. Pani dyrektor Grażyna Adamska, nauczyciele i uczniowie szkoły uroczyście przywitali Pana Ministra.

Czytaj więcej: WIZYTA MINISTRA ANDRZEJA DERY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

III Koncert Walentynkowy w SP Drożki

      W czwartek 27 lutego 2019 r., odbył się w Szkole Podstawowej w Drożkach III Koncert Walentynkowy. Wzięli w nim udział uczniowie – jako główni wykonawcy, Pani Dyrektor, nauczyciele i goście, wśród których pojawili się rodzice. Zanim jednak wszystko się zaczęło, uczniowie zabawili się w dekoratorów. Zaaranżowali salę i przystroili stoliki.

Czytaj więcej: III Koncert Walentynkowy w SP Drożki

Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego

9 listopada br. w Drożkach miała miejsce niezwykła uroczystość mająca na celu upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego. Prezydent gościł u wielkiego patrioty, człowieka czynu - ziemianina Seweryna Szulca, który znacząco przyczynił się do odzyskania przez Polskę części terenów obecnego powiatu kępińskiego.

Czytaj więcej: Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego