Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WIZYTA MINISTRA ANDRZEJA DERY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

      11 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Drożkach miała miejsce wizyta Andrzeja Dery – sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Minister przyjechał do szkoły, by przekazać biało-czerwoną flagę  z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i spotkać się z uczniami. Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin w Urzędzie Gminy Rychtal, gdzie Andrzej Dera przybył na zaproszenie Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka. Po spotkaniu w urzędzie minister udał się do naszej szkoły. Pani dyrektor Grażyna Adamska, nauczyciele i uczniowie szkoły uroczyście przywitali Pana Ministra.

Czytaj więcej: WIZYTA MINISTRA ANDRZEJA DERY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DROŻKACH

Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego

9 listopada br. w Drożkach miała miejsce niezwykła uroczystość mająca na celu upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego. Prezydent gościł u wielkiego patrioty, człowieka czynu - ziemianina Seweryna Szulca, który znacząco przyczynił się do odzyskania przez Polskę części terenów obecnego powiatu kępińskiego.

Czytaj więcej: Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego

Wyjazd dzieci do sali zabaw

We wtorek 24 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego w Drożkach wybrały się wraz z opiekunami do sali zabaw w Kępnie. Po przyjeździe do Bajlandii dzieci w czasie zabawy miały do dyspozycji konstrukcje zabawowe, zabawki, domki, tunele, bujaki, kącik maluszka, suchy basen, urządzenia interaktywne, zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, trampolinę, ruchomą kładkę itp. Po dwugodzinnej zabawie dzieci pojechały również do McDonalds’a na posiłek. Przedszkolaki wróciły do Drożek zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

Czytaj więcej: Wyjazd dzieci do sali zabaw