Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Program „Orlen dla Strażaków”

Fundacja ORLEN wraz ze swoim fundatorem PKN ORLEN ogłasza kolejną edycję programu ORLEN dla Strażaków. Jest to inicjatywa skierowana jest do Ochotniczych i Państwowych jednostek Straży Pożarnej. Celem programu jest wsparcie druhen i druhów poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu potrzebnego do działań na rzecz lokalnych społeczności w obrębie, których operuje Wnioskodawca. Wniosek o darowiznę można złożyć do 16 marca 2020. 

Czytaj więcej: Program „Orlen dla Strażaków”

FLORIANY 2020 - IV edycja Strażackich Oscarów

Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY!

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

Czytaj więcej: FLORIANY 2020 - IV edycja Strażackich Oscarów

70 lat OSP Proszów 

     W sobotę 4 maja 2019 roku odbyła się uroczystość 70-lecia powstania i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszowie.  Święto to połączone było z Gminnym Dniem Strażaka Gminy Rychtal. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką zaproszonych jednostek z Gminy Rychtal oraz jednostki z Woskowic Górnych. Mszę świętą koncelebrowaną prowadził ks. kanonik Andrzej Milian.

Czytaj więcej: 70 lat OSP Proszów 

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W DROŻKACH

30 czerwca br. na boisku sportowym w Drożkach odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rychtal. Organizatorzy dla zawodników przygotowali wiele konkurencji pozwalających sprawdzić sprawność fizyczną oraz zwinność i umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych warunkach. Dodatkowym utrudnieniem podczas rywalizacji był straszny upał towarzyszący wszytkim przez cały dzień. Zawodnicy poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych pokazali, iż trudne warunki nie są im straszne dając z siebie wszytko.

Czytaj więcej: GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W DROŻKACH

Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal

      W dniu 23 listopada 2018 Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk przekazał sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal zakupiony z dotacji Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości wynosiła 26 000,00 zł tj. 99% ogólnej kwoty wydatków, pozostałą kwotę 263,63 zł stanowiącą 1% wydatków pokryła Gmina Rychtal.

Czytaj więcej: Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal