Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DOFINANSOWANIE DLA GMINY RYCHTAL NA PIERWSZY GMINNY ŻŁOBEK

Dnia 03 lutego 2020 roku Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk odebrał z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka PROMESĘ dla Gminy Rychtal na kwotę 508 000,00 złotych. Otrzymana kwota przeznaczona jest na utworzenie i funkcjonowanie pierwszego na terenie gminy Rychtal żłobka.

Dofinansowanie pochodzi z programu „MALUCH+”. Niniejszy program w br. składa się z trzech modułów. Zakłada on dofinansowania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. 

Otrzymane pieniądze powinny wystarczyć na pokrycie znacznej części niniejszej inwestycji. Ponadto warto nadmienić, iż Gminie zostały przyznane dodatkowe środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczone na wyposażenie, częściowe prace remontowe oraz funkcjonowanie żłobka przez najbliższe 2 lata.

Na żłobek zostanie zaadoptowany stary budynek tzw. „pastorówki” mieszczący się w Rychtalu przy ul. Kępińskiej, który zostanie. wyremontowany Termin oddania inwestycji do użytkowania planuje się na dzień 01 września 2020 roku.

(R.A. – UG Rychtal)