Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Kanalizacja to NIE śmietnik!

Kanalizacja to NIE śmietnik!

Sieć kanalizacji sanitarnej służy do odprowadzania ścieków bytowych z gospodarstw domowych. Nie może być traktowana jako kosz na odpady.

Czasami mieszkańcy naszej gminy traktują sieć kanalizacyjną jak składowisko odpadów, do którego można wrzucić dosłownie wszystko. Dlatego też ze studzienek kanalizacyjnych wyławiane są takie rarytasy jak: ziemniaki, odzież, mopy czy nakrętki od słoików.

Mieszkańcy, którzy wrzucają odpady do sieci kanalizacyjnej, nie tylko narażają Gminę na dodatkowe koszty utrzymania sieci kanalizacyjnej wynikające z konieczności angażowania specjalistycznego sprzętu do jej czyszczenia i udrażniania. W wyniku zapchania sieci kanalizacyjnej narażają siebie i swoich sąsiadów na zalanie piwnic czy łazienek, a co za tym idzie nieprzyjemny zapach. Do takich zatorów dochodzi kilka razy w miesiącu.

Czytaj więcej: Kanalizacja to NIE śmietnik!